“Kuran-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması”

26.04.2013 13:01 “Kuran-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” Ünye İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ilçedeki 15 Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler arasında “Kuran-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi. Ünye Merkez Kız Kuran Kursunda düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Ünye Müftülüğü tarafından Ünye Merkez Kız Kuran Kursu’nda “Kuran-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Ünye Müftüsü Aydın Yığman, 17 yaş altı ve 17 yaş üstü olmak üzere iki kategoride gerçekleşen yarışmada 16 öğrencinin yarıştığını, Kuran-ı Kerimi en güzel okuyan 3 öğrenciyi seçeceklerini söyledi. Dereceye giren öğrencilerden birinin Ordu ilinde düzenlenecek yarışmaya göndereceklerini belirten Yığman, “Kuran-ı Kerim’i okumak, öğrenmek ve bu yarışmaya katılmak zaten başlı başına ödüldür, başlı başına birinciliktir. Bu yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi cesaretlerinden, gayretlerinden, kendilerini böyle bir yarışmaya hazır hale getirdiklerinden dolayı kutluyorum. Ama asıl kutlanması gereken hoca hanımlar, onları da kutluyor, tebrik ediyorum. Allah bu başarılı hizmetlerinizi hep devam ettirsin” dedi.

Yarışmada 17 yaş üstünden 90 puanla Ünye Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencisi Büşranur Keçeli birinci, 89 puanla Gürecülü Kız Kur’an Kursu öğrencisi Arzu Özkan ikinci ve 87 puanla Göbü Köyü Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencisi Sevim Çakır üçüncü oldu.

Yarışmada 17 yaş altında ise 90 puanla birinci Merkez Kız Kuran Kursu öğrencisi Kerimenur Karahasanoğlu, 70 puanla ikinci Fatih Beldesi Merkez Kız Kuran Kursu öğrencisi Sevilay Ulu oldu. 17 yaş altı Ünye Merkez Erkek Kuran Kursu’nda erkeklerden İbrahim Altun birinci oldu.

Her iki kategorilerin birincileri 6 ve 8 Mayıs’ta Ordu’da düzenlenecek olan il birincilik yarışmasına katılacak.


 

Diğer Siyaset Alt 2 haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 364

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.